I got my weave! LOL!
I went at lunchtime to the shop (
www.allvirginhair.com) and purchased 2 bundles of 16" Peruvian Body Wave. I'm excited! I took it to my Matron of Honor who is also my hair stylist so she can add the highlights to it so when it is curled the copper color will pop. Ooohhh I'm excited. The 2 bundles were $159.

180 Made the cut!

129 Ready to drop it like its HOT!

7 Found something else to do

44 Are just plain RUDE!

Created by MyFitnessPal - Free Weight Loss Tools

November 2012 - October Siggy Challenge

Re: I Bought IT!
Sweet! is that expensive for hair? i don't wear weaves, but that sounds kind of spendy. If i spent that much on hair it better wash my dishes and clean my house.
[QUOTE]Sweet! is that expensive for hair? i don't wear weaves, but that sounds kind of spendy. If i spent that much on hair it better wash my dishes and clean my house.
Posted by footballwife77[/QUOTE]
<div>LOL...you're funny! I spent 80 on two packs of hair and Iiterally cringed when I handed the guy the money. It was funny he said, I have this $40 bag of hair and there is this $50 one, he didn't even finish the sentence...$40 bag of hair please! </div><div>
</div>
I guess it all depends on what you are using it for. If I have some left over, I'm going to make some clips. HOWEVER, this can be taken out, washed, and re-used for 6 months to a year. So if you look at it like that.....then no not really too much.
Created by MyFitnessPal - Free Weight Loss Tools
Created by MyFitnessPal - Free Weight Loss Tools
Created by MyFitnessPal - Free Weight Loss Tools